Focení s Gabčou

In Nezařazené by administrator

Nejspíš jste viděli video s Gabčou, který jsem vydal nedávno – o tom jak pózovat modelky. Zmiňuju tam, že až skončíme s natáčením, půjdeme fotit a to se taky přesně stalo :) Hned pro začátek chci říct, že Gabča nemůže fotit nahatá (je jedno proč, prostě ne) a tak jsem se po dlouhé době musel chtě nechtě smířit s bodyčkama, spodním prádlem a kdo ví co ještě. Ne že bych s tím měl problém a možná to zas bylo pro mě po nějakym čase zábavný – nevidět nějakou holku svlečenou – jestli si rozumíme. 

Co bylo v při tomhle focení pro mě důležitý je zhruba tohle: Gába má za sebou celkem dost zkušení z modelingovejch agentur a pokud s tím máte zkušenost, tak víte, že tyhle modelky dost často maj naučenej set póz, pohybů a výrazů. Já tohle úplně nenávidím, protože pak mám pocit, že ta holka na mě jen od pasu střílí to, co má naučený bez toho, aby mi dala kus sebe samé. Takže jsem se snažil zamezit všem „robo pohybům“ a „robo pózám“, za který jsou všichni ostatní fotografové šťastní, protože když vám přece před foťákem pózuje modelka sama a po každym cvaknutí změní pózu z jedné skvělé (naučené) do jiné skvělé (naučené), tak vy nemáte žádnou práci. Jen řeknete na začátku „tak pojď“ nebo vlídné „dělej“  a pak už jen zachytáváte modelkovskou modelku.

Tak to já rád nemám a snažil jsem se tomu předcházet. Ne vždy se mi to povedlo a částečně to je pak někde krkolomný, ale to je taky tím, že se s Gabčou vidíme jednou za rok a nejsme na sebe zvyklý. Nicméééně… mám z těch fotek radost. Jsou tam nějaký, který se mi vyloženě líbí a další, který jsou prostě jen pěkný :D .. A taky jsem si zkusil jít po kolena do vody (pořád neumim plavat) .. a stresovalo to jak mě, tak mou D700, která se mě popruhem držela kolem krku hlavně prý abych nezakop .. :)

BTW: První fotky – kdy Gabča stojí v řece jsem nefotil já, ale můj brácha, protože po tom, co jsem odkecal ty moje řeči do videa jsem byl úplně vyčerpanej a tak si 10 minut blby a jsou to ty nejlepší fotky :D Bráchu mimochodem sledujte na instáči. Je dobrej jako prase.  https://www.instagram.com/kubavichta/

Gabču můžete sledovat taky:  https://www.instagram.com/_geecko_/

Tak jo, tady je pár fotek, další najdete tady: https://www.patreon.com/posts/fotky-gabca-28263115