Jak fotit na manuál

In čas, clona, D700, focení, fotky, iso, jak fotit, jak fotit na manuál, jak nastavit, manuál, nikon by administrator

 

Poslední dobou jsem se pořád setkával s novýma lidma, kteří se mě buď na workshopech, nebo na foceních, ale i přes zprávy ptali, jak správně fotit na manuál, jestli znám nějakej návod nebo tutoriál a nebo jestli bych to dokázal lehce vysvětlit. Nooo a tak mě napadlo o tom natočit video! :)

Jen sem ve zkratce vypíšu o čem video je: Focení na manuální režim, proč nefotit do JPG, ale do RAW, jak funguje ISO a jak ho nastavit, kde jsou omezení. Jak nastavit clonu a co vůbec clona dělá. A taky jsem řešil čas a nějaký zákonitosti. Snažil jsem se to celý udělat co nejjednodušší, podložit to pár informacema z mýho foto života, aby to bylo přístupný i člověku, kterej tyhle informace uslyší nebo uvidí úplně poprvé. :)

Kdyby vás zajímalo cokoli dalšího, normálně se ptejte, snažím se odpovídat na všechno a všem, pokud to stíhám. Jooo a BTW Youtube mi nějak dojebalo mou vychytávku s odkazem na Patreon, ze kterýho mám největší radost.. takže kdybyste se tam jednoduše chtěli prokliknout a omrknout to, tak https://patreon.com/janzemanek