PRVNÍ FOTKY SE SONY (A S LUCKOU)

In Nezařazené by administrator

Yes, je to tu! Musim o tom udělat video, protože těch postřehů je dost, ale nějak se to pokusím popsat i tady. Asi sto let jsem fotil se zrcadlovkou Nikon D700 a hnusným blátivým sklem 50mm 1.4G.

Focení se zrcadlovkou .. a obzvlášť se sedmistovkou .. je romantika. Ostří to pomalu a blbě. I při pomalym focení, jako je focení portrétů, je  skoro polovina fotek na vyhození, protože fotim většinou v protisvětle a ten deset let starej foťák to prostě nedává + k tomu se ještě musí připočítat focení na nízkou clonu a je vymalováno.

Takže Nikon D700 romantika a vždycky když z toho nějaká rozumná fotka vylezla, měl jsem z toho radost. :) Oproti tomu Sony A7S3 spolu s novejma Samyang sklama, co tady mám na test je úplně jinej svět. Zaostří to 99 ze 100 fotek správně..

Tohle bylo moje první focení se Sonkou. A aby to nebylo tak jednoduchý, tak bylo domluvený přesně na den, kdy se mi rozjel zánět šlach v ruce a měl jsem nasazenou od doktora ortézu, takže paráda. :D

Lůca ale byla dobrá! Pořád se jen tlemila a poskakovala jak malá vílečka, takže jsem na bolest pozapomněl a čuměl do toho digitálního hledáčku, ve kterym, i když je slušnej, je pro rodilýho zrcadlovkáře, vidět prd.

Upřímně přiznávám, že během focení a po focení jsem byl rozhodlej, že se SONY fotit nebudu, protože mi to připadlo krkolomný, studený.. v hledáčku škaredý, na displeji škaredý.. Sice ostrý, ale nemohl jsem chytnout správný momenty..

Když jsem ty fotky pak ale dotáhl domů a zjistil, že 99% všeho je ostrý a jediný dvě chyby který to má, byly „BARVY“ a „CVAKNUTO VE ŠPATNEJ MOMENT“, tak jsem musel ještě přemýšlet..

Chytl jsem hodně mrknutí, což je pro mě nezvyklý, protože vím, kdy mačkat spoušť. Měl jsem pocit, že ten foťák fotí s hrozným zpožděním a pořád si za tím stojím. Musí to být o pár milisekund víc, než zrcadlovka.. Resp. digitální obraz, kterej vidím v hledáčku podle mě musí být zpožděnej.. takže když mačkám spoušť na otevřený oko, tak klidně může být už zavřený, ale ještě se mi to v hledáčku neukázalo.

Nevím jak líp to popsat, ale zrcadlovka s optickým hledáčkem toto samozřejmě nemá. Je to o zvyku? Nevim, to musím zjistit na dalších foceních.

No a barvy? Tak … ty jsou v prdeli upřímně :D … SONY barvy mi nadělaly největší paseku v hlavě.. Nemůžu z toho vytáhnout to, co z toho chci vytáhnout. To jsem naposledy zažil tak před sedmi lety, kdy jsem ještě nevěděl, jak upravovat fotky a hledal jsem.. A teď mám pocit, že jsem na tom stejně a hledám a hledám. Takže prosím o shovívavost a budu hledat dál, dokud na to nepříjdu. Nechci totálně změnit můj barevnej styl jen proto, že fotím něčím jiným, ale možná se tomu nevyhnu.

Jinak ale dynamickej rozsah a to, co se dá zachránit z přepalů a podpalů oproti mojí Nikoňácké babičce je neskutečný, skvělý a boží.

Chce to víc testovat, ale upřímně takhle nakonec dodávám, že se mnou holky nechtějí fotit. Nevim čim to je, ale ztratil jsem chuť někoho pořád „přemlouvat“ ať se mnou jde fotit. To jak to holky pořád ruší mě deprimuje, proto teď víc natáčím, než fotím, protože na to nepotřebuju nikoho dalšího.. ale pěkně vás prosím, pokud můžete, zůstaňte tu se mnou, ať nechcípnu hlady :D

Co na ty fotky říkáte? Zajímá mě všechno, co vidí cizí oči, protože ty moje jsou z toho zmatený :)

Lucku jinak najdete tady: https://www.instagram.com/luckamojzisova/

KOMPLET FOTO SÉRII (a asi milion dalších) NAJDETE TADY: https://www.patreon.com/posts/57090845

KOMPLET FOTO SÉRII (a asi milion dalších) NAJDETE TADY: https://www.patreon.com/posts/57090845