Recenze: Nanlite Mixpanel 150

In Nezařazené by administrator

Dneska se společně podíváme na tohle světlo s názvem MIX PANEL 150 od společnosti Nanlite. Je to velký jako kráva, těžký jako kráva a svítí to jako slunce.

Tohle světlo mám půjčený na vyzkoušení od Viktora z fotori.cz, takže jestli budete někdy přemýšlet o tom, kde si ho půjčit, nebo dokonce koupit, teď už víte kam se jít podívat.

Mixlpanel 150 je ve skutečnosti větší a výkonější brácha od Mixpanelu 60, sdílí spolů 99% vlastností a funkcí a tohle větší světlo jen víc žere a víc svítí.

Pokud by vás zajímalo co tohle světlo umí, odpoveď je poměrně jednoduchá. Umí….. svítit. Umí svítit všema barvama všech světů a vesmírů, protože možnosti nastavení, všechny funkce a vlastnosti jsou u tohodle světla poměrně vyjímečný.

Celej ten panel je kovovej, bytelnej, těžkej a to, jak je postavenej v továrně už na dálku křičí „profííík“. Není to žádná plastová sranda zpíchnutá narychlo. Někdo o tom očividně přemýšlel a každej kus kovu a gumy je tam kde má být, všechno tady má svůj důvod, svůj smysl a všechno to je vylisovaný a vybroušený skoro dokonale.

Kvalitu výroby většinou poznáte podle detailů. Tady je detail třeba upínání. A i tenhle obyčejnej šroub je vymakanej. Pružinka, dlouhej závit a utahování je radost. Víte, že nemusíte jít na krev, ale že to prostě drží.

Tyhle maličkosti ve mě vždycky vzbuzujou důvěru ve značku, protože když se nějaká firma zabývá i drobnostma, znamená to, že ty velký a důležitý věci maj taky promakaný.

Co dostanete v balení. Světlo, klapky, který jsou kovový, přívodní kabel s adaptérem a pak ještě softbox s voštinama. YES! Softbox, takže si můžete světlo změkčit. Celý to je v krásné polstrované brašně, takže nemusíte mít strach při převážení.

Zezadu na tomhle světle je skupina ovládacích tlačítek a voličů + podsvícenej displej. BTW ty tlačítka a voliče jsou taky podsvícený, ale podsvícení si můžete i ztlumit, nebo vypnout. Hurá.

Proč se mixpanel jmenuje mixpanel bude asi zjevný, když vám řeknu, že jsou to vlastně tři LED světla v jednom. Máte tu běžný LEDky, který dělaj tvrdý světlo (a stíny). Když je na vás moc tvrdý, přepnete si ho na měkčí. Divíte se? Taky jsem se divil. Nikdy jsem neviděl světlo, který by mělo dva zdroje „bílýho světla“. Takže tahle druha skupina LEDEK dělá měkčí světlo. No a pak je tady třetí možnost a to jsou RGB LEDky, pomocí kterých můžete namíchat libovolnej odstín barvy.

Když se ještě vrátím k bílýmu světlu, samozřejmě i to tvrdý i to měkčí můžete nastavit od 2700 kelvinů do 7500 a co mě baví je, že když byste tohle světlo používali v kombinaci s nějakým dalším, ne tak kvalitně vyrobeným, který by třeba táhlo do zelené nebo růžové, tak si na mixpanelu krom kelvinů můžete u bílýho světla ještě vyvážit TINT… jakože.. barevnej nádech..A to chceš.

Já se v tomhle videu nechci věnovat vyloženě technickým specifikacím, ale buďte si jistí, že jakýkoli světlo z tohodle budete potřebovat dostat, tak ho dostanete. Má vysoký CRI kolem 98, takže svítí skoro tak hezky jako sluníčko a to má vaše kůže i kamera ráda, intenzitu můžete řídit od 0% do 100% po jednom procentu, což je taky vyjímka, protože většinou máte možnost nastavit nejmíň 10% nebo vypnuto. Což mě štve třeba u mýho godoxu, protože 10% je někdy pořád moc. Krom kelvinů a tintu si ještě můžete nastavit cétéóčka a CTBčka (to je pro ty z vás, kdo používáte starý dobrý ukrutný světla a na nich barevný filtry, tak s mixpanelem srovnáte se staříkama barvu jedna radost během vteřinky).

Jak moc to svítí? Moc. Papírově to je až 14.950 luxů. Jestli si to umíte představit, tak si to představte. Takže výkonu to má dost. Díky tomu, že to je LED ale neutratíte všechny peníze za elektřinu, protože na plnej výkon to žere jen něco okolo 150 wattů. Samozřejmě když nemáte poblíž zásuvku, ani žádnou elektro stanici, tak můžete použít v-mount baterie a svítit si třeba někde v pustinách na draky a žížaly.

Pro ty z vás, kteří jsou kreativnější než ti druzí, mám dobrou zprávu – mixpanel disponuje standardníma efektama jako je napodobení bouřky, ohně, televize a mraky dalších. Co je ale skvělý je, že můžete efekty nastavit od hlavy až k patě přímo na panelu a dokonce i pomocí tlačítka triggerovat. To se hodí vždycky, když režisér zařve BLESK. No a pokud vám tohle ještě nestačí a jste opravdu profíci, tak pro těchhle pár z vás na úrovni, tu je DMX vstup. Takže dokonce můžete použít dedikovanej DMXovej panel nebo dokonce počítač na spouštění všeho, co jste si předem nastavili.

Je to jak jsem říkal. Neomezený možnosti. Výkon, barvy, efekty. Jediný omezení tohodle světla budete nejspíš vy.

Určitě jsem spoustu věcí vynechal a na některý zapomněl. Je tu ale i jedna věc, která mi chybí a to je appka. Nějaká jednoduchá, kterou bych mohl používat jako dálkovej ovladač když tady sedím a chci měnit barvy a intenzitu. Nanlite má samozřejmě na tohle nějaký svoje řešení, ale je profesionálnější, než bych sám potřeboval, protože já tady jen tak sám sedím a svítím. Nejsem osvětlovací profík a maniak.

Taaaakže fotori.cz, narentujte si tohle světlo pokud vás čeká jakákoli zakázka nebo natáčení kde bude potřeba svítit. Zklamaní nebudete, spíš budete mít jinej problém.. Že mixpanel budete chtít mít doma, protože to je prostě pecka.